Wesprzyj nas

Spotkanie po wakacjach

Pierwsze powakacyjne spotkanie, obędzie się już 31 sierpnia 2016 r. w budynku Gimnazjum nr 4 o godzinie 16:00 – serdecznie zapraszam :)

„Powstanie Pokoleń” – seniorzy i harcerze zapraszają do wspólnego śpiewania przy BWA

1 sierpnia w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego tarnowianie będą mogli wziąć udział w wielopokoleniowym śpiewaniu.

„Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci” „Marsz Mokotowa” – m.in. te piosenki zabrzmią przy Pałacyku BWA w Parku Strzeleckim. Dla uczestników  wydrukowano ponad pół tysiąca bezpłatnych śpiewników.
Spotkanie „Powstanie Pokoleń” przygotowali seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, harcerze ZHP i BWA Tarnów. W wydarzenie zaangażowała się także Rada Osiedla nr 3 „Piaskówka”.

- Przed rokiem po raz pierwszy zaprosiliśmy na wspólne śpiewanie. Przyszło wówczas ponad 300 osób, całe rodziny. Mamy nadzieję, że tym razem tarnowianie także nie zawiodą – mówi Mirosław Biedroń z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

O stronę muzyczną zadbają m.in. tarnowscy harcerze. Będą również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie w umundurowaniu wzorowanym na strojach powstańców.
„Powstanie Pokoleń” przy Pałacyku w Parku Strzeleckim rozpocznie się w poniedziałek 1 sierpnia o 17:00 i potrwa około godziny. Projekt współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa.

Więcej informacji:
Mirosław Biedroń
517 771 769
biedronmiroslaw@gmail.com

Wakacje 2016

W wakacje zmieniamy trochę harmonogram Klubu, tym razem jest on czynny do południa.

Zapraszamy, przez cały okres wakacji na warsztaty taneczne, które poprowadzi Pan Andrzej Bykiewicz. Zajęcia, odbywać się będą w każdy poniedziałek od 9:00 do 11:00!

 

Zajecia Fitness – kolejny raz odwołane

Moi drodzy, zajęcia FITNESS w dniu 14 czerwca, zostały odwołane. Na razie odwołujemy je, do momentu znalezienia instruktora. Jeżeli ktoś jest w stanie polecić kogoś – zapraszam do kontaktu :)

Starsi Panowie

Na tajne hasło: „Seniorzy na czasie”, mogą Państwo kupić bilet w super promocyjnej cenie, tj 15 zł w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie.  Cena ta obowiązuje w terminach:

  • 11-06-2016•sobota•18:00 Duża Scena
  • 12-06-2016•niedziela•16:00 Duża Scena
  • 17-06-2016•piątek•19:00 Duża Scena

Uczucia i upływający czas to chyba najważniejsze tematy twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.Powstający w tarnowskim teatrze spektakl wykorzystuje piosenki i sceny dialogowe Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Jeszcze Starszych Panów tworząc dynamiczną i barwną opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu. Scenariusz spektaklu składa się z 22 piosenek i 10 scen dialogowych z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Widzowie usłyszą znane utwory, takie jak „Tango kat”, „S. O. S.” czy „Upiorny Twist” jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: „Ballada jarzynowa” czy „Zosia i ułani”.Każdy pragnie szczęścia, choć czasem błędnie lokuje swoje uczucia. Czy czwórka bohaterów spektaklu zdoła znaleźć spełnienie?

Zajęcia fitness odwołane

W dniu 7 czerwca zajęcia fitness zostały odwołane.

Ogłoszenie!

We wtorek, 31 maja 2016 r., zajecia fitnes rozpoczynają się 20 minut wcześniej, dla każej z grup. W środę będą dokonywane ostateczne zapisy na wycieczkę do Muszyny, która odbędzie się dnia 21 czerwca. Koszt eskapady, to 36 zł.

Spotkanie w DPS

Zapraszamy seniorów z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej na spotkanie „Chcę pomagać” w Domu Pomocy Społecznej – ul. Szpitalna 52.
Spotkanie odbędzie się w środę 18 maja o 10:30.
Podczas spotkanie będzie można dowiedzieć się jak można działać jako wolontariusz w DPS – odwiedzać pensjonariuszy.

W pierwszym spotkanie w połowie marca uczestniczyło kilkanaście osób i kilka już zaangażowało się w wolontariat.

Nie jesteś sam 60+

Zapraszam serdecznie w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie wszystkich seniorów chcących wziąć udział w projekcie pn. „60+  Nie jesteś sam”. Tematem spotkania będzie zaangażowanie seniorów w wolontariat świadczony na rzecz ich rówieśników, którzy po hospitalizacji, nie będąc jeszcze nie w pełni sprawni trafiają do domów. Wolontariat opierał się będzie przede wszystkim na spędzaniu wspólnego czasu i rozmowie, czyli rzeczach bardzo prostych – jednak tak bardzo potrzebnych!

Szczegółowych informacji udzielimy na spotkaniu, które odbędzie się w piątek, dnia 15 kwietnia 2016 r., o godzinie 10:00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie, przy ul. Goslara 5 (budynek żłobka).

Zapraszamy serdecznie!

Wielkanoc 2016

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, radosnego, wiosennego nastroju, miłych i serdecznych spotkań przy świątecznym stole, spokoju ducha, odpoczynku oraz wesołego „Alleluja”

życzy

Zespół Stowarzyszenia „Senior Na Czasie”

Ps. Zaczynamy po Świętach, od wtorku  od zajęć Fitness :)

Ps. II. Bardzo ciekawa i darmowa propozycja wyjścia kulturalnego – kliknij tu!