Wesprzyj nas

Druga strona rzeczy

meW czwartek, 28 kwietnia 2011 r., o godzinie 18.00 konserwatorzy z Muzeum Etnograficznego w Krakowie podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z wielbicielami rodzinnych pamiątek, wysłużonych mebli, pożółkłych fotografii… W programie spotkania pod nazwą „Akcja-reanimacja”, które odbędzie się w MEK (pl. Wolnica 1) znajdzie się także autorska prezentacja chorągwi ze zbiorów MEK odnowionej przez panią Agatę Barczyńską w pracowni Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie.

Aby otrzymać profesjonalną poradę, wystarczy przynieść ze sobą przedmioty wymagające konserwatorskiej opieki – stary zegar z kukułką, srebrną łyżkę, ślubne zdjęcie dziadków, jakiś cudowny rupieć wyszperany na targu staroci. „Akcja-reanimacja” ma pomóc w zapewnieniu swoistego życia po życiu rzeczom, których z jakichś powodów nie wyrzucamy, a nawet troskliwie je przechowujemy – dlaczego?

Spotkanie to jest kolejnym z cyklu „Druga strona rzeczy”, które odbywają się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Wstęp wolny.

27.04.2011, 09:50, dodała: Ola

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy