Wesprzyj nas

Emaus Zwierzyniecki 2011

mhkW Poniedziałek Wielkanocny, 25 kwietnia 2011 r. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w godzinach od 9.00 do 16.00 do Domu Zwierzynieckiego (ul. Królowej Jadwigi 41) na „Wielkanoc w Muzeum. Emaus Zwierzyniecki 2011″.

Tego dnia zostanie odtworzone dawne oblicze Emaus oraz przybliżone to, co niegdyś w zwyczajach przedmieść krakowskich było obowiązkowe i nienaruszalne.

Będzie możliwość poznania dawnych tradycji i zwyczajów emausowych. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Annę Malik, będzie można dowiedzieć się jak powstawały dawne zabawki drewniane sprzedawane na kramach emausowych oraz samodzielnie, rodzinnie przygotować własną zabawkę z gliny (tradycyjne dzwonki) lub masy solnej. Wszyscy chętni będą mogli pomalować wyrzeźbione w drewnie ptaszki i koguciki.

W ogrodzie Domu Zwierzynieckiego stanie drewniany kram odpustowy, na którym sprzedawane będą słodkości z Krakowskiego Kredensu, wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz drewniane zabawki – drzewka życia, figurki Lajkonika czy Pana Twardowskiego. Dorosłych i dzieci zaczarują kolorowe bańki mydlane, a wszyscy odważni, którzy dadzą się zamknąć w środku bańki, będą podziwiać świat z jej wnętrza.

Na koniec tego uroczystego dnia odbędzie się tradycyjny spacer w kierunku Kopca Kościuszki i rozmowa o dawnych emausowych zwyczajach i zabawach.

24.04.2011, 14:45, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy