Wesprzyj nas

Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2010

robotFestiwal Robotyki ROBOCOMP 2010 to inicjatywa Koła Naukowego Integra działającego przy Katedrze Automatyki AGH. Główną atrakcją imprezy będą zawody robotów, wzorowane na podobnych imprezach, organizowanych w ośrodkach akademickich w całej Europie. Ponadto organizatorzy planują urozmaicić ten dzień pokazami profesjonalnych konstrukcji robotów, prezentacjami firm związanych z robotyką, elektroniką i automatyką.
Impreza odbędzie się w sobotę, 5 czerwca 2010 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Najważniejszą częścią Festiwalu Robotyki ROBOCOMP 2010 będą zawody robotów rozgrywane w następujących kategoriach:
- Sumo, mini sumo, mikro sumo – autonomiczne roboty mobilne walczą w celu wypchnięcia przeciwnika z ringu.
- Linefollower (czyli F1 dla robotów) – pasjonujące wyścigi robotów podążających za czarną linią
- Micromouse (mysz w labiryncie) – to konkurencja, w której robot – ‚mysz’ – ma w jak najkrótszym czasie znaleźć drogę przez labirynt.
- Freestyle (kategoria bez ograniczeń) – jedynym kryterium oceny jest zainteresowanie i opinia publiczności. To właśnie widzowie za pomocą sms-ów zdecydują, która konstrukcja jest najlepsza.
Wśród innych atrakcji przewidziany jest pokaz możliwości robota sterowanego ludzką dłonią przygotowany przez firmę Mitsubishi Electric.
Program imprezy jest następujący:
- godz. 9.00 – 16.00 – eliminacje zawodów robotów, prezentacje robotów oraz firm związanych z automatyką, elektroniką oraz robotyką – Gmach Główny AGH (pawilon A0),
- godz. 17.00 – finały zawodów robotów – pawilon U2.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.robocomp.info

03.06.2010, 19:45, dodała: Ola

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy