Filmowy Klub Seniora

Kino Studyjne Sfinks (os. Górali 5) zaprasza na seanse dla seniorów, które odbywają się co wtorek, a każdy seans jest poprzedzony krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową.

Jutro, 18 czerwca 2013, o godzinie 14.30 będzie można obejrzeć film „We mgle”. Jest to film znakomitego reżysera Siergieja Łożnicy („Szczęście ty moje”) oparty na powieści białoruskiego pisarza Wasyla Bykowa.

Zachodnie rubieże Związku Radzieckiego. Jest rok 1942. Na terenie okupowanym przez Niemców miejscowi partyzanci prowadzą brutalną walkę. Suszenja, wiejski pracownik kolei, zostaje niesłusznie oskarżony o kolaborację. W związku z szerzącymi się plotkami o jego rzekomej zdradzie, dwaj partyzanci Burow i Wojtek wychodzą z lasu, aby dokonać odwetu. Gdy jednak udaje się im dopaść swą ofiarę i zaprowadzić do lasu, sami wpadają w zasadzkę, a Suszenja nieoczekiwanie zostaje sam na sam z rannym wrogiem. Musi dokonać moralnego wyboru pomiędzy dobrem i złem, będąc w sytuacji, w której trudno o proste i jednoznaczne decyzje.

Bilety dla seniorów: 8 złotych.

17.06.2013, 08:12, dodała: Ola

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz