Pamiętaj z nami!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na nowy cykl spotkań organizowanych w ramach obchodów 70. rocznicy likwidacji getta krakowskiego.

We wtorek, 4 czerwca 2013, w Aptece pod Orłem odbyła się rozmowa o terenie dawnego obozu koncentracyjnego Płaszów, o najnowszym projekcie upamiętnienia ofiar obozu, a także o problematyce upamiętniania miejsc tragicznych zbrodni Holocaustu. Po dyskusji był zaplanowany spacer po terenie dawnego obozu Płaszów, niestety deszcz pokrzyżował plany wyjścia.

W związku z tym, w niedzielę 16 czerwca 2013 odbędzie się zaległa wycieczka na teren dawnego obozu z architektem Jarosławem Żółciakiem, miłośnikiem i znawcą historii Podgórza, autorem studium historyczno-konserwatorskiego dla terenu dawnego obozu Płaszów.

Uczestnicy spotykają się o godzinie 11.00 przed Szarym Domkiem (ul. Jerozolimska 6, przystanek Dworcowa przy ul. Wielickiej).

Organizatorzy zapraszają wszystkich pragnących poczuć historię, chcących poznać topografię, a przez to jeszcze lepiej zrozumieć, jak ważna jest pamięć o byłym obozie „Płaszów”.

Wstęp bezpłatny.

15.06.2013, 08:35, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz