Święto chleba

Święto chleba 2011W najbliższy weekend, 8 i 9 czerwca 2013 na placu Wolnica odbędzie się 10. Jubileuszowe Święto Chleba – Chleb i wino.

Impreza zostanie uroczyście otwarta w sobotę, 8 czerwca 2013, o godzinie 10.00. 5 minut później rozpocznie się dla publiczności plebiscyt „Małopolski Smak”. W tym dniu w programie Święta znajdą się także: występy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i pokaz musztry paradnej, prezentacja wypieku chleba zakopiańskiego „Przy chlebowym piecu” (pokaz prowadzony przez mistrza piekarskiego Antoniego Madeja), warsztaty piekarskie dla dzieci, prezentacja małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych oraz win z małopolskich winnic, występ zespołu Pieśni i Tańca Sułkowianie z Lajkonikiem oraz koncert muzyki wiedeńskiej „Wino, Kobieta i Śpiew” w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej „Obligato” pod dyrekcją Jerzego Sobeńki.

Natomiast w niedzielę odbędzie się: zakończenie plebiscytu „Małopolski Smak” dla publiczności, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Soli Wieliczka, prezentacja wypieku chleba zakopiańskiego „Przy chlebowym piecu” (pokaz prowadzony przez mistrza piekarskiego Antoniego Madeja), prezentacja małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych  oraz win z małopolskich winnic, występy Zespołu Ludowego z Raciborska z Lajkonikiem, a na zakończenie koncert muzyki country w wykonaniu Zespołu „Konwój”.

Szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie: krakow.pl

07.06.2013, 10:48, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz