Pamiętaj z nami!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na nowy cykl spotkań organizowanych w ramach obchodów 70. rocznicy likwidacji getta krakowskiego.

We wtorek, 4 czerwca 2013, o godzinie 17.00 w Aptece pod Orłem (pl. Bohaterów Getta 18, sala edukacyjna) odbędzie się rozmowa o terenie dawnego obozu koncentracyjnego Płaszów, o najnowszym projekcie upamiętnienia ofiar obozu, a także o problematyce upamiętniania miejsc tragicznych zbrodni Holocaustu. W trakcie spotkania będzie można się zapoznać z projektem i stanem realizacji prac nad nim.

W spotkaniu wezmą udział arch. Borys Czarakcziew, autor projektu i Ryszard Kotarba, historyk, autor publikacji o obozie Płaszów. Dyskusję poprowadzi dr Edyta Gawron, kierownik Ośrodka Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po spotkaniu, około godziny 18.30 odbędzie się zwiedzanie terenu dawnego obozu z architektem Jarosławem Żółciakiem, miłośnikiem i znawcą historii Podgórza, autorem studium historyczno-konserwatorskiego dla terenu dawnego obozu Płaszów.

Muzeum zapewnia transport – zaś powrót we własnym zakresie.

Wstęp bezpłatny.

03.06.2013, 08:11, dodała: Ola

Tagi:

Dodaj komentarz