Nowohuccy seniorzy. Spotkanie po latach

W poniedziałek, 15 kwietnia 2013, o godzinie 15.00 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się spotkanie poświęcone wspomnieniom najstarszych mieszkańców Nowej Huty.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy są ciekawi historii ludzi tworzących dzieje Nowej Huty, albo sami mają coś ciekawego do opowiedzenia o rodzinnym domu i życiu w tym miejscu.

Wspominkom nowohuckich seniorów towarzyszyć będzie wystawa zdjęć autorstwa Marcina Klaga, która powstała podczas trwania projektu pt. „Bagaż odnaleziony” realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury.

Podczas spotkania będzie można także obejrzeć prezentację multimedialną stanowiącą cenny zbiór opowieści o codziennym życiu w miejscu przez jednych uważanym za pomnik socrealizmu i realizację marzeń o mieście idealnym, przez pozostałych traktowanym jako przekleństwo Krakowa.

Przybyli goście zostaną również zaproszeni do dyskusji na temat tego, co w ostatnich latach zmieniło się w życiu nowohucian, jakim domem dla seniorów jest obecna Nowa Huta oraz czym różni się od tej z lat ich młodości?

14.04.2013, 08:41, dodała: Ola

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz