Wesprzyj nas

Pasjonujący Senior

fioStowarzyszenie „Senior Na Czasie” zrealizowało w okresie od czerwca do grudnia 2010 r. projekt p.n. „Pasjonujący Senior”, współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Głównym celem przedsięwzięcia było rozpropagowanie wśród starszego pokolenia aktywnych wzorów życia i społecznego uczestnictwa. „Pasjonujący Senior” był okazją do tego, aby ludzie posiadający jakieś ciekawe hobby mogli opowiedzieć o nim swoim rówieśnikom i w ten sposób pokazać, że niezależnie od wieku warto być aktywnym i realizować swoje pasje.

Dwudziestu „pozytywnie zakręconych” seniorów z Krakowa przygotowało wraz z kilkunastoma młodymi ludźmi z Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie prezentacje multimedialne o swoich pasjach. Następnie seniorzy opowiedzieli przy pomocy tych prezentacji o swoich pasjach prawie 400 krakowskim seniorom w dwudziestu placówkach na terenie Krakowa związanych z osobami starszymi (Domach Pomocy Społecznej, Klubach Seniora, parafiach, domach kultury, itp.).

W projekcie partnerami Stowarzyszenia byli:

MOWIS-logo-poziom-malecm krakow


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy