Wesprzyj nas

Krakowskie kolokwium

mhk_kkMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza Państwa na cykl debat pn. „Krakowskie kolokwium” związanych z ważnymi tematami z historii Krakowa i Polski.

Najbliższe z nich, pt. „Chcemy być nowocześni” i co dalej? Problem z architekturą modernizmu lat 60. XX wieku w Krakowie” odbędzie się jutro, 12 czerwca 2012 r., o godzinie 18.00, w sali Baltazara Fontany w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35).

W debacie udział wezmą dr arch. Małgorzata Włodarczyk (autorka książki o historii architektury lat 60. XX w. w Krakowie) oraz Główny Architekt Miasta Andrzej Wyżykowski, a spotkanie poprowadzi redaktor „Gazety Wyborczej” Dawid Hajok.

Czy należy chronić architekturę lat 60. XX w. w Krakowie? Czy w ogóle przedstawia ona jakąś wartość? Czym się broni architektura modernistyczna po upływie pięćdziesięciu lat? Czy wzorem hotelu Cracovia należy przykryć ją wielkim banerem? A może wyburzyć? Czy modernizować osiedla powstałe w tym czasie i w jaki sposób?

W trakcie spotkania odbędzie sie dyskusja  na temat form upamiętniania w Krakowie ofiar Holocaustu, ingerencji pomników w przestrzeń miejską. Debatujący spróbują odpowiedzieć na pytania o to, czy Holocaust jest naszym dziedzictwem i czy pamięć czasów zagłady wnosi pozytywne wartości do naszej teraźniejszości i przyszłości, a może tylko jest przykrym balastem?

Wstęp wolny.

11.06.2012, 09.55, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy