Wesprzyj nas

XII Wielka Parada Smoków

W pierwszy weekend czerwca do Krakowa już po raz dwunasty zawita Wielka Parada Smoków organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska.

Inspiracji do tegorocznej edycji Wielkiej Parady Smoków dostarczą kultury krajów sąsiadujących z Polską: najwybitniejsi kompozytorzy niemieccy, najciekawsze elementy kultury ludowej Białorusi, cerkiewna architektura z Ukrainy, baśnie czeskie, słowackie krajobrazy czy litewskie dziedzictwo narodowe.

W programie imprezy przewidziano:

  • 2 czerwca (sobota), godz. 10.00 – 21.30, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie – Smoczy Piknik Rodzinny, a w nim m.in.: festyn rycerski, konkursy, koncerty, IV Przegląd Artystyczny O Smocze Jajo, a także wiele innych atrakcji;
  • 2 czerwca (sobota) godz. 22.00, Zakole Wisły pod Wawelem – Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle typu „światło-dźwięk”, które łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas widowiska zaprezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości i 15 m wysokości), niesamowite stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska;
  • 3 czerwca (niedziela), godz. 10.00 – 19.00, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie – Smoczy Piknik Rodzinny;
  • 3 czerwca (niedziela) godz. 12.00, ul. Grodzka – Rynek Główny – Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, w której weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach – w towarzystwie tancerzy, orkiestr, rycerzy i księżniczek, a także szczudlarzy i żonglerów.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie: www.groteska.pl

01.06.2012, 09:58, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy