Wesprzyj nas

Ustąp miejsca – pokaż klasę!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczął kampanię społeczną „Ustąp miejsca – pokaż klasę!”.
Specjalne oznaczenia miejsc dla osób uprzywilejowanych (osoby niepełnosprawne, osoby starsze, kobiety w ciąży czy z dziećmi) zostaną zastosowane we wszystkich autobusach i tramwajach kursujących po Krakowie i aglomeracji. Cztery rodzaje naklejek pojawią się w ciągu najbliższych dwóch tygodni i zostaną ulokowane w widocznym miejscu. Główną częścią naklejek jest nowy piktogram, który w sposób bardziej obrazowy przedstawia grupy osób, które mają priorytet w zajmowaniu miejsc specjalnego przeznaczenia.

W ramach akcji społecznej „Ustąp miejsca – pokaż klasę!” emitowane będą też spoty reklamowe w pojazdach komunikacji miejskiej.

Ustępowanie miejsca w autobusach i tramwajach osobom starszym, niepełnosprawnym, kobietom w ciąży i z dzieckiem jest obowiązkiem, wynikającym z nowelizacji uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie regulaminu usług przewozowych krakowskiej komunikacji miejskiej. Jeden z punktów tego regulaminu brzmi: „Pasażer, który bezpodstawnie zajmie siedzenie specjalne, oznaczone znakiem graficznym (piktogramem),(…) ma bezwzględny obowiązek zwolnić to miejsce, w razie zgłoszenia się osoby, dla której siedzenie takie jest przeznaczone.”

Źródło informacji i zdjęcie: www.krakow.pl.

27.05.2012, 12:37, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy