Wesprzyj nas

Dzień Wolnej Sztuki w Krakowie

Dzień wolnej sztukiDzień Wolnej Sztuki to międzynarodowa akcja muzealna, której celem jest umożliwienie widzom znalezienia swojego sposobu na odbiór sztuki i otwarcie się na jej niespieszną percepcję. W każdym z muzeów, które bierze udział w akcji, zostaje wybranych kilka obiektów z wystaw stałych lub czasowych. Zwiedzający zatrzymują się przy nich na przynajmniej kilka minut, a po godzinie spotykają się na lunchu lub kawie, aby wymienić się wrażeniami. Akcja promuje świadome oglądanie sztuki i zwalnia zwiedzających ze źle pojętego poczucia obowiązku każącego im oglądać całą ekspozycję.

W Krakowie, w akcji, która odbędzie się jutro, w sobotę, 28 kwietnia 2012 r., o godzinie 12.00 wezmą udział 2 muzea:  MOCAK i 6 oddziałów Muzeum Narodowego .

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej zaprasza wszystkich chętnych na zwiedzanie o godzinie 12.00, a następnie na dyskusję w kawiarni MOCAK Café. W MOCAK-u sztuka zostanie uwolniona w sposób całkowity, w związku z czym wstęp do Muzeum będzie bezpłatny.

Muzeum Narodowe będzie czekać na chętnych o godzinie 12.00: w Gmachu Głównym (al. 3 Maja 1), w Galerii Sztuki Polskiej XX wieku, w Sukiennicach (Rynek Główny 3), w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, w Domu Józefa Mehoffera (ul. Krupnicza 26), w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich (ul. Pijarska 8), w Galerii Sztuki Starożytnej, w Domu Jana Matejki (ul. Floriańska 41) oraz w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (ul. Kanonicza 17). Wstęp do wymienionych oddziałów jest bezpłatny na hasło „DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI”.

27.04.2012, 18:34, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy