Wesprzyj nas

Światowy Dzień Autyzmu

sdaW poniedziałek, 2 kwietnia 2012 r., o godzinie 19.00 niebieskie światła podświetlą łączącą Kazimierz i Podgórze – kładkę im. o. Bernatka. Kampania „Light it up blue” stanowi integralną część obchodów Światowego Dnia Autyzmu, który pięć lat temu ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Światowy Dzień Autyzmu jest akcją ogólnoświatową a jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie autyzmu i problemów, jakie napotykają osoby dotknięte i ich opiekunowie. Tego dnia burzy się wszelkie uprzedzenia i stereotypy na rzecz upubliczniania wiedzy na temat tej trudnej w diagnozowaniu i wciąż niewyjaśnionej w pochodzeniu chorobie.

Kulminacyjnym punktem Światowego Dnia Autyzmu jest iluminacja świetlna w kolorze niebieskim na reprezentacyjnych budynkach i obiektach wielu miast świata. Rok temu ponad 2000 budynków w 180 miastach 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, jako gest solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów znalazły się m. in. Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney i wiele innych.

Źródło informacji: www.krakow.pl

01.04.2012, 13:06, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy