Wesprzyj nas

Finanse dla Seniora

moneyBiblioteka na Rajskiej zaprasza  na wykład pt. „Finanse dla Seniora”, który odbędzie się w środę, 28 marca 2012 r., w godzinach od 11.00 do 12.30, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej 1, w sali 53.

Podczas wykładu poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

  • bankowość centralna – rola NBP i polityki monetarnej (m.in. dzieje bankowości centralnej, cele i zadania banku centralnego, rola polityki monetarnej i jej odniesienie do polityki fiskalnej państwa);
  • finanse światowe ze szczególnym uwzględnieniem problematyki światowego kryzysu gospodarczego (jego geneza, sytuacja obecna, prognoza na przyszłość, sytuacja Polski na tle Europy i świata);
  • EURO – strefa Euro (jej geneza, stan obecny, perspektywa na przyszłość), Polska a strefa Euro (kryteria przystąpienia do Eurostrefy, szanse i zagrożenia związane z przystąpieniem).

Całość wykładu ilustrowana będzie ciekawą prezentacją multimedialną. Przewidziano również przeprowadzenie kilku mini konkursów z nagrodami.

Wykład poprowadzi Daniel Jachimowicz – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczony doradca, wykładowca i trener, autor i koordynator licznych projektów w tym finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Wstęp wolny.

27.03.2012, 17:06, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy