Wesprzyj nas

Warsztaty artystyczne “Święta, święta za pasem”

swieta_za_pasemJutro, w sobotę, 10 marca 2012 r., od godziny 11.00 na I piętrze w Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11) będą trwały warsztaty artystyczne pt. „Święta, święta za pasem”.

W ich trakcie będzie można z papieru, kartonu, farb i różnych elementów dekoracji wykonywać tradycyjne kartki świąteczne, a później za pomocą poczty wysłać je na konkurs, jaki organizuje Staromiejskie Centrum Kultury. Wśród technik jakie pojawią się podczas warsztatów przodować będzie decoupage i scrapbooking w towarzystwie tradycyjnych farb, kredek i nożyczek.

Kto z nas pamięta czasy, kiedy siadało się w okresie przedświątecznym i samodzielnie wykonywało kartki świąteczne? Autorem tego pomysłu był Anglik John Horsley. W 1846 roku zaprojektował on pierwszą taką kartę. Wydrukowano ich wówczas pięćdziesiąt, nie wiedząc jak zostaną przyjęte. Zwyczaj wysyłania życzeń świątecznych na specjalnych kartonikach stał się popularny na całym świecie dopiero w latach dwudziestych XX wieku. W Polsce kartki świąteczne pojawiły się pod koniec XIX w. Dziś na całym świecie co roku wysyła się miliony kart świątecznych. Pomimo, że w dzisiejszej dobie internetu elektroniczne kartki świąteczne zyskują coraz większą popularność, to wirtualna kartka, nigdy nie zastąpi tej tradycyjnej, samodzielnie wykonanej, wyjętej ze skrzynki pocztowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

09.03.2012, 18:53, dodała: Ola

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy