Wesprzyj nas

Dzień kota

kot1Dzisiaj, 17 lutego przypada Dzień Kota. Jest to świetna okazja, żeby podkreślić jakie znaczenie mają te zwierzęta w życiu człowieka, a także przypomnieć o pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwić ludzi na ich często bardzo trudny los. Ważne jest także, aby o nich pamiętać przez cały rok, a nie tylko w ten jeden dzień.

Ciekawostki na temat kotów:

Kot został udomowiony ok. 6000 lat temu i wbrew powszechnemu przekonaniu jest zwierzęciem towarzyskim i cieszy go obecność człowieka.

W starożytnym Egipcie kot był zwierzęciem czczonym jako święte zwierzę bogini Bastet (egipska bogini miłości i płodności).

Kot, jeśli przebywa wśród ludzi, to reaguje, kiedy się do niego mówi i potrafi na swój sposób odpowiadać.

Pamiętajmy, że głaskanie kota łagodzi stres, a jego mruczenie działa uspokajająco.

Kot niekiedy okazuje swoje uczucie przynosząc właścicielowi zabitą zdobycz. Niektóre koty robią to dlatego, że uważają swoich właścicieli za nieudolnych łowców (niczym kocięta), których należy nakarmić i nauczyć polować.

Warto wiedzieć, że koty nie myślą, że są małymi ludźmi. Myślą, że my jesteśmy dużymi kotami i to w wielu przypadkach wpływa na ich zachowanie.

Największym kotem domowym, wg. Encyklopedii Guinness’a, był australijski Himmi. Ważył 46 funtów (20.1kg) i mierzył 97 centymetrów długości.

17.02.2011, 10:52, dodała: Ola

Tagi:

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy