Wesprzyj nas

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech KróliPrzejazd Trzech Króli dorożką będzie wyróżniał krakowski orszak spośród wszystkich innych organizowanych w Polsce, w ponad dwudziestu miastach, 6 stycznia. Monarchowie reprezentujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę – w ten dostojny sposób przemierzą trasę spod kościoła św. Idziego na Rynek. Orszaki ich wojska i dworzan będą podążać za chorążymi, którzy będą mieli na sobie prawdziwe rycerskie zbroje, a w dłoniach sztandary.

Orszak wyruszy z Wawelu pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza po Mszy Św. sprawowanej o godz. 10.00. Świtę królów stanowić będą dzieci z krakowskich szkół i organizacji harcerskich ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków (Europa – kolor czerwony, Azja – kolor zielony, Afryka – kolor niebieski). Towarzyszyć im będą m.in. zespoły muzyczne, reprezentanci trzech stanów: szlacheckiego, mieszczańskiego i chłopskiego. Wszyscy pozostali, którzy spontanicznie przyłączą się do pochodu, włożą na głowy tekturowe korony przygotowane przez organizatorów oraz otrzymają specjalnie na tę okazję wydrukowane śpiewniki.

Organizatorzy zachęcają do przebrania się i dołączenia do reprezentacji wybranego kontynentu. W trakcie marszu uczestnicy będą kuszeni przez diabły i wspierani przez anioły (grupy młodzieżowe przebrane w stroje jasełkowe). Ci, którzy wytrwają, ujrzą Dziecię Jezus i Jego Rodziców na Rynku Głównym. Tam także odbędzie się wspólne kolędowanie.

05.01.2012, 08:47, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy