Wesprzyj nas

Światowy Dzień Osteoporozy

osteoporozaMiędzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland przy współpracy z Polskim Towarzystwem Osteoartrologii (PTOA) wspólnie podjęli konkretne kroki przeciwko osteoporozie organizując Obchody Światowego Dnia Osteoporozy. W ramach Obchodów na terenie Krakowa w ostatni weekend października odbędą się następujące imprezy:

  • od piątku do niedzieli, od 28 do 30 października, codziennie do godziny 19.00 – Festiwal Zdrowia w Galerii Krakowskiej, w ramach którego prócz najpopularniejszych badań profilaktycznych (poziom cukru we krwi, BMI, pomiar wydychanego tlenku węgla) będzie można także przebadać się stricte pod kątem osteoporozy – za pomocą uznanego przez środowisko medyczne kalkulatora FRAX.
  • w sobotę, 29 października, w godzinach od 11.00 do 17.00 – konferencja „Zagrożenia Osteoporozą w Polsce” odbywająca się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym UJ CM przy ulicy Łazarza 16. Konferencja jest bezpłatna i w sposób przejrzysty wyjaśni wszystkie problematyczne zagadnienia związane z tematyką osteoporozy.
  • w niedzielę, 30 października, w godzinach od 14.00 do 19.00 – marsz nordic walking (połączony z warsztatami TAI-CHI) startujący z placu obok pomnika Dżoka zlokalizowanego pod Wzgórzem Wawelskim. Przewidziana jest degustacja pokarmów bogatych w wapń i rozlosowanie pamiątkowych nagród.

27.10.2011, 20:15, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy