Wesprzyj nas

Woda dla zdrowia

ptmW latach 2010 – 2011 nastąpiły poważne zmiany w zakresie oznakowania wód butelkowanych. Polegają one na tym, że teraz nazwa ‘woda mineralna’ nie jest zależna od stopnia jej mineralizacji, ale od jej pochodzenia spod ziemi (z podziemnych warstw mineralnych).

Niestety ta informacja nie jest odpowiednio wyjaśniona i podana do wiadomości konsumentom, którzy mogą nieświadomie kupować wody nawet o bardzo małej mineralizacji, ale noszące teraz nazwę „naturalna woda mineralna”, w przekonaniu o ich zdrowotnym oddziaływaniu na ich organizmy.

Ponieważ ma to duże znaczenie dla zdrowia publicznego, dlatego Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza w ramach programu „Woda dla zdrowia” prowadzi w tej sprawie szeroką akcję edukacyjno-informacyjną, a materiały o tym zamieszczane są na stronie internetowej: www.wodadlazdrowia.pl.

Organizatorzy akcji zapraszają Państwa do zapoznania się z zamieszczonymi na portalu informacjami i wyrażeniu opinii na ten temat oraz przekazaniu tej wiadomości swoim znajomym, by również Oni dowiedzieli się o tych zmianach.

19.10.2011, 09:50, dodała: Ola

Tagi: , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy