Wesprzyj nas

Poza Stereotypem – Senior Roku 2010

rops_5pDnia 20 września w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie Kapituła Plebiscytu „Poza Stereotypem – Senior Roku 2010″ dokonała wyboru, oceniając 31 zgłoszeń kandydatów. Plebiscyt, nad którym honorowy patronat objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz media: Dziennik Polski i Radio Kraków, trwał od marca do września br.

Po wnikliwej ocenie zgłoszeń i kilkugodzinnej naradzie kapituła, w której 9-osobowym składzie zasiadała także Aleksandra Bukowska, nasza koleżanka i członek zarządu Stowarzyszenia „Senior Na Czasie” ustaliła werdykt.

Seniorką Roku 2010 została Pani Halina Brzezińska z Krakowa, inicjatorka Zwartej Braci „Sokoła”, którą prowadzi do dziś mimo sędziwego wieku, integrując rzesze seniorów nie tylko przy ćwiczeniach fizycznych, ale również w działalności kulturalnej czy charytatywnej.

Tytuł Seniora Roku 2010 otrzymał Pan Mieczysław Ciało – Ciałowicz z Krakowa, od 11 lat Prezes Stowarzyszenia Operowanych Na Serce, wielki społecznik, oddany bezgranicznie osobom starszym i chorym.

Poza głównymi nagrodami przyznano także 3 honorowe wyróżnienia: Pani Alicji Firek z Krakowa,  Panu Andrzejowi Haniaczykowi z Zakopanego oraz Panu Andrzejowi Wałędze również z Krakowa.

Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie będzie można poznać osobiście na gali wręczenia nagród, która odbędzie się w Teatrze im. J. Słowackiego w dniu 7 października br. o godz. 14.30.

Szczegółowe informacje: www.rops.krakow.pl

06.10.2011, 09:00, dodał: Kuba

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy