Wesprzyj nas

Weekend w Nowej Hucie

zajrzyj_do_hutyNajbliższy weekend w Krakowie, 17 i 18 września 2011 r. należeć będzie do Nowej Huty, bowiem dzięki współpracy Muzeum Historycznego z kilkudziesięcioma instytucjami i organizacjami z tej dzielnicy, już po raz trzeci będzie można ją lepiej poznać.

Aby ułatwić i uatrakcyjnić przejazd do Nowej Huty, oprócz standardowej komunikacji pojawi się także zabytkowy tramwaj „0” pochodzący z 1949 roku, który będzie kursował z Muzeum Inżynierii Miejskiej, wokół Plant do placu Centralnego, kombinatu i Mogiły.

Na parkingu przy alei Róż odbędzie się zlot pojazdów z okresu PRL.

ArcelorMittal Poland S.A. udostępni socrealistyczne wnętrza Centrum Administracyjnego dawnej Huty im. Lenina.

Natomiast Fabryka Philip Morris Polska S.A. otworzy swoje bramy dla zwiedzających (tylko osoby pełnoletnie) i zapozna gości z historią firmy, jej działalnością w Polsce, a także procesem produkcji.

Miłośnicy natury spotkają się przed Nowohuckim Centrum Kultury, by wyruszyć na Łąki Nowohuckie i poznać ich wartości przyrodnicze.

Podczas spacerów z nowohucianami będzie można poznać różne ciekawostki dotyczące dzielnicy opowiedziane przez samych jej mieszkańców.

Trudno wymienić wszystkie atrakcje, które czekają na odwiedzających Nową Hutę w najbliższy weekend, dlatego prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem na stronie Muzeum Historycznego.

16.09.2011, 13:03, dodała: Ola

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy