Wesprzyj nas

Targi Sztuki Ludowej

ludowePonad 500 twórców ludowych i 120 kapel i zespołów weźmie udział w rozpoczynających się w piątek 35. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie. Impreza odbywa się na Rynku Głównym. Targi potrwają do 28 sierpnia.

Przez dziesięć dni na Rynku Głównym pojawi się około 500 twórców ludowych: garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, bibułkarze, jubilerzy i inni. Na estradzie wystąpi ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy. Spółdzielnie i spółki cepeliowskie oraz inni goście targów oferować będą wyroby wykonane przez twórców ludowych z całego świata.  Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek w południe. Tradycyjnie podczas każdego z targowych dni prezentować się będą inne miasta. Piątek na targach będzie Dniem Miasta Tarnowa, w sobotę zaprezentuje się Pińczów, w niedzielę Opole. Poniedziałek będzie dniem Zakopanego i gminy tatrzańskiej oraz uczestników XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, we wtorek zaprezentuje się Żabno i miasta partnerskie. Środa należeć będzie do Ukrainy, czwartek – do Gorlic, a w piątek zaprezentuje się Słowacja. Sobota to Dzień Pogranicza Kultur, organizowany pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE i przygotowywane wspólnie przez gości z Polski i Słowacji. Targi zakończą się w niedzielę 28 sierpnia Jarmarkiem Podhalańskim.

Organizatorem Targów jest Fundacja „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

18.08.2011, 16:02, dodał: Kuba

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy