Wesprzyj nas

Letnie Koncerty Kameralne

ckdbConiedzielne Letnie Koncerty Kameralne w plenerze Dworku Białoprądnickiego organizowane są od kilkunastu już lat. W ich bogatym programie mieści się muzyka kompozytorów wiedeńskich, arie i pieśni operowe oraz operetkowe, standardy jazzowe, flamenco, muzyka klezmerska, bałkańska, poetycka i wiele innych.

Dziś, w niedzielę, 14 sierpnia 2011 r., o godzinie 16.00 usłyszymy „TANGO Y MAS” w wykonaniu: Argentyńczyka Ariela Ramireza (bandoneon), Portugalczyka Joao Teixteira da Sousa (wokal) oraz Polaków – Dariusza Samerdaka (piano) i Dominiki Białostockiej (gitara).

Ariel Ramirez to argentyński wirtuoz bandoneonu. Według legendy, pewien marynarz zastawił ten instrument za butelkę whisky w Buenos Aires i w ten sposób bandoneon znalazł się w Argentynie, stając się głównym instrumentem tanga. Dawniej uznane za zakazany owoc, którego nie wolno było smakować, tango święci obecnie triumfy na całym świecie.

W Dworku usłyszymy nie tylko tango w jego najczystszej formie, ale i muzykę środkowoamerykańską. Artysta, spokrewniony z jednym z najsłynniejszych argentyńskich kompozytorów i pianistów – również Arielem Ramirezem, przygotował także dla słuchaczy kilka niespodzianek…

Wstęp wolny.

14.08.2011, 11:17, dodała: Ola

Tagi: ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy