Wesprzyj nas

Pierwsze warsztaty z zakresu mobilności seniorów

Pierwsze warsztaty, które odbyły się 29.09.2009  mamy już za sobą:) Na zajęcia zgłosiło się 46 osób i wszyscy czynnie brali udział w szkoleniach.

Każdy z uczestników samodzielnie (pod okiem instruktora) kupił bilet w automacie biletowym, który na potrzeby warsztatów znajdował się na sali, a nie jak zazwyczaj, w tramwaju lub autobusie.

Wszyscy odkryli tajniki automatów Krakowskiej Karty Miejskiej – jak kupić bilet jednorazowy lub przedłużyć ważność już posiadanego, gdzie znaleźć informacje kulturalne, turystyczne, mapki komunikacyjne i wiele innych danych, które do tej pory były ukryte przed niewtajemniczonymi.

Specjalnie dla seniorów został podstawiony najnowszy tramwaj (bombardier). Podczas zajęć w nim prowadzonych można było się dowiedzieć jak bezpiecznie podróżować, na co zwracać uwagę zarówno podczas jazdy, jak i wsiadania i wysiadania z pojazdu. Odkryto także tajemnicę zapowiadania przystanków w odpowiednim momencie.

W czasie trwania warsztatów można było zapytać się o wszystko, co jest związane z komunikacją miejską w Krakowie, a na koniec usiąść wspólnie, i przy kawie, herbacie i ciasteczkach wymienić opinie na temat zajęć.

Mamy nadzieję, że uczestnicy miło i aktywnie spędzili czas, a przy tym wiele się dowiedzieli i nauczyli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.

06.10.2009, 17:28, dodała: Ola

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy