Wesprzyj nas

Babie lato 2

Stowarzyszenie “Senior Na Czasie” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego zrealizowało projekt pod nazwą “Babie lato 2”, który był skierowany do pań po 55-tym roku życia z Krakowa i powiatu krakowskiego. Była to druga, nieco zmieniona edycja warsztatów, które przeprowadziliśmy w 2010 roku. W trakcie projektu 26 Pań, w dwóch mniejszych grupach, wzięło udział w cotygodniowych bezpłatnych 2-godzinnych spotkaniach, które odbywały się od końca sierpnia do listopada br., w każdy poniedziałek.

Podczas zajęć Panie miały szansę lepszego poznania siebie, odkrycia własnego potencjału oraz doświadczenia swojej siły i sprawstwa. Zyskały możliwość zobaczenia i pokazania siebie w nowym świetle.

W trakcie warsztatów twórczego rozwoju Panie miały możliwość wyrażenia siebie poprzez stworzenie, przy pomocy różnych technik, prac plastycznych, które oddawały zarówno osobowość autorek, jak i to, co jest dla nich w życiu ważne. Prace te zostały utrwalane na zdjęciach, które po odpowiednim przygotowaniu zostały zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym projekt. Zajęcia plastyczne nie wymagały specjalnych umiejętności ani zdolności, ale były sposobem na odkrywanie i wyrażanie przez uczestniczki projektu własnego potencjału.

Podczas warsztatów twórczego rozwoju pojawiły się również elementy ćwiczenia pamięci, koncentracji, logicznego myślenia a także treningu intra- i interpersonalnego.

Spotkania nie odbywały się tylko w pomieszczeniach, w trakcie projektu wyszłyśmyy na zewnątrz, do miejsc wybranych przez same uczestniczki: do galerii i ogrodu.

Elementem przełamywania barier związanych z korzystaniem z nowych technologii oraz pokazaniem możliwości ich wykorzystania było robienie zdjęć oraz przygotowywanie bloga (dziennika internetowego).

Adresy blogów:

Podsumowaniem całego projektu było spotkanie końcowe z udziałem uczestniczek projektu oraz zaproszonych przez nie gości. W jego trakcie została zaprezentowana wystawa zdjęć prac stworzonych podczas zajęć twórczości.

Zachęcamy do zajrzenia na blog prowadzony podczas poprzedniej edycji „Babiego lata”, przejrzenia jego zawartości i obejrzenia zdjęć w galerii.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


  • Gallery

    dsc_0127 dsc_0126 dsc_0125 dsc_0124
  • Najpopularniejsze tematy